Akrilik Kaplamanın Üstün Özellikleri

 

Dekoratif ve Yaratıcılığa açık

Akrilik, zengin renk ve doku seçeneğine sahip bir malzemedir. Derzsiz birleşimleri ve ısıyla şekillendirilebilmesi ile tasarımcılara sonsuz özgürlük sağlar. Ayrıca ahşap, metal, seramik gibi malzemelerle rahat uyum sağlayarak yaşanılan mekânlara değer katar.

 

Uzun Ömürlü ve Dayanıklıdır

Akrilik malzeme termal şok, darbe ve kimyasallara karşı dirençlidir. Homojen yapısı nedeniyle aşınma olmaz. Üzerinde oluşabilecek ağır leke, çizik ve diğer izler zımpara işlemi ile kolayca giderilir.

 

Hijyeniktir

Akrilik, gözeneksiz yüzeyi ile derzsiz birleşimleri sayesinde son derece kolay temizlenir. Mikrop ve bakteri oluşumuna izin vermez.

 

Yanmaz

Akrilik, A sınıfı yanmazlık derecesine sahiptir. Alev almaz, üzerinde sigara veya mum unutulması sorun yaratmaz. Isı ile oluşabilecek küçük sararma ve hasarlar kolayca tamir edilebilir.

 

Çevre dostudur

Birleşimindeki akrilik ve doğal mineraller çevre dostudur. Hiçbir şekilde sağlığa zararlı olmadığı gibi birleşimindeki mineral ve reçineler sağlık alanında kullanılmaktadır.

 

Kolay işlenir

Akrilik, standart ahşap işleme makineleri ile işlenebilir. Isı ile şekillendirilebilir. Ek yerleri belli olmaz. Radiuslu süpürgelik ve sınırsız alın profil detayları uygulanabilir.